Góry,  Podróże

Miasteczko Hallstatt – fotorelacja

Domy wyrastające ze zbocza góry, drewniane okiennice, kolorowo malowane elewacje, parapety pełne bujnych kwiatów. Kot siedzący pod starymi drzwiami do chaty nie budzącej niczyjego zachwytu. Łabędzie zagadujące turystów. Wąskie korytarze, w których warto się zagubić. Świeże górskie powietrze i wiatr wiejący znad jeziora. Takim zapamiętałam miasteczko Hallstatt.

Najpiękniejsze miasteczko Europy

Położone w Górnej Austrii miasteczko Hallstatt jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Idealnie wkomponowuje się w górskie krajobrazy, a prawdziwie wyjątkowym czyni je architektura. Stare domy porośnięte bujną roślinnością zdają się wyrastać ze stoku. Ponadto króluje tutaj różnorodność barw natury.

Hallstatt jest także pełen turystów, więc spodziewajcie się spaceru w tłumie. Warto jednak zbłądzić wąskimi alejkami, które mogą doprowadzić Was do mniej uczęszczanych miejsc.

Z atrakcji dwie przychodzą mi na myśl. Pierwsza to rejs statkiem po jeziorze Hallstatter See oraz druga – wycieczka górską kolejką na szczyt, skąd można podziwiać miasteczko z góry.

Praktyczne wskazówki dotyczące dojazdu wraz z mapami, przykładowe ceny jedzenia, a także cennik parkingu znajdziecie w poście Austria i Włochy pod namiotem – praktyczne wskazówki.

Oficjalna strona miasta Hallstatt (klik), przez którą m.in. można znaleźć nocleg.

Fotorelacja

Powyżej jezioro Hallstatter See. Poniżej rynek w centrum miasteczka Hallstatt.

Hallstatt jest pełen sklepików z drewnianymi pamiątkami, ozdobami, a także zabawkami dla dzieci.

Napotkamy także zaniedbane i zniszczone domy.

Spacer po miasteczku Hallstatt

Na moim Insta Story zabrałam Was na spacer po miasteczku Hallstatt. Jeżeli go przegapiliście, to nic straconego, ponieważ relacja zapisana jest cały czas na moim profilu. Zapraszam Was serdecznie 🙂 Na mój Instagram wejdziecie klikając na poniższą lewą ikonkę.

2 komentarze

  • Ola

    To piękne miejsce w internecie <3 Czuć, że wszystko stworzone jest z pasją i profesjonalnym podejściem. Jetsem zachwycona zdjęciami, świetnymi kadrami, spójną stylistyką. To wszystko tworzy niaeamowity klimat. Dobra robota! 🙂 Czekam na więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *